C-HR almadan buraya bakın! Aynı fiyata Lexus LBX satışa çıktı

Toyota’nın uzun yıllardır üst segmente lüks otomobiller ürettiği markası Lexus, önümüzdeki dönemde yeni modelleri ve rekabetçi fiyatlarıyla Türkiye’de olacak. Son olarak dışarıdan bakıldığında C-HR benzerliğiyle direkt tanıyabileceğiniz Lexus LBX modelini Türkiye’ye getirdi. Üstelik fiyatları da oldukça yakın. Peki bu otomobil neler sunuyor ve kimlere hitap ediyor? İşte Lexus LBX fiyatı ve özellikleri

Lexus LBX fiyatı ve özellikleri

Lexus, şehirli maceralara eşlik edecek yepyeni bir SUV ile karşımızda: LBX. Bu otomobil, şık tasarımı, gelişmiş teknolojileri ve sürüş deneyimiyle beğenileri şimdiden topladı. Lexus Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Ali Haydar Bozkurt da LBX’in Lexus markasının lüks ve kalite anlayışını kompakt bir SUV’da yansıttığını ifade etti.

Segmentindeki ilk tam hibrit model olarak büyük bir potansiyele sahip olan LBX, bir Lexus klasiği olarak yüksek kalite ve işçilik sunuyor. LBX’in, Lexus’un bin adetlik satış hedefine ulaşmasında kilit bir rol oynayacağını ve daha genç bir kitleye hitap edeceğini belirten Bozkurt, LBX’in rekabetçi fiyatıyla da öne çıktığını vurguladı. Zira C-HR’ın 1.8 milyon TL ila 2.2 milyon TL arasında değişen fiyatlarına oldukça yakın bir seviyede, 2 milyon 290 bin TL fiyattan başlıyor.

LBX gücünü 1.5 litrelik hibrit motordan alıyor. 136 HP güç ve 185 Nm tork üreten bu hibrit motorun WLTP ölçümlerine göre yakıt tüketimi ise 4.4 litre/100 km civarında. Ayrıca CO2 emisyonu ise 100 g/km düzeyinde. Aracın 0-100 km/s hızlanma süresi ise 9.2 saniye sürüyor.

Yeni LBX; 4,190 mm uzunluğunda, 1,825 mm genişliğinde ve 1,545 mm yüksekliğinde geliyor. B-SUV segmentinden sunulacak araç, 2,580 mm’lik bir aks mesafesine sahip. Cool, Emotion, Relax ve Elegant şeklinde dört pakete yer veriyor.

Tüm versiyonlarında 18 inç alaşım jantlar, 9.8 inç dokunmatik multimedya ekranı, akıllı giriş sistemi, akıllı telefon entegrasyonu gibi özellikler yer alıyor. Kabin materyalleri, jant tasarımları, renk seçenekleri ise pakete göre değişiklik gösteriyor.

Lexus LBX (2024) başlangıç fiyatları

  • Elegant: 2 milyon 290 bin TL
  • Emotion: 2 milyon 390 bin TL
  • Relax: 2 milyon 575 bin TL
  • Cool: 2 milyon 650 bin TL

Yeni modelle ilgili fikirlerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir